ظهور ایمپلنت‌های حلزونی گوش روش‌های درمانی ناشنوایی کودکان را زیر و رو کرده است، که نیازمند یک استراتژی چندجانبه پیش از جراحی برای نتایج بهینه می‌باشد. غربالگری زودگذر در نوزادان امکان شناسایی به موقع اختلال شنوایی را فراهم می‌کند، که تاکید بر اهمیت شروع بازسازی پیش از شش ماهگی برای بیشینه کردن انعطاف‌پذیری توسعه‌ای دارد.

برخی پروتکل‌ها توصیه می‌کنند که قبل از جراحی، از دوره طولانی مدت استفاده از اپتیک‌های شنوایی استفاده شود، که تاکید بر نقش بحرانی انطباق اپتیک‌های شنوایی در دوران نوزادی برای کاهش خطرات جراحی و بهبود نتایج دارد. در موارد ناشنوایی عمیق، ادغام اپتیک‌های شنوایی با تقویت کننده‌های قدرتمند و ویبراتور‌های استرنال امری حیاتی برای بازسازی شنایی دهانی موثر است. کیت کودکان FEEL توسط HORENTEK شامل اپتیک شنوایی MITO Junior است، که به دلیل قابلیت‌های پیشرفته تقویت صدا در گستره‌ی فرکانسی وسیع و گزینه‌های نصب ساده شناخته شده است.

همراه با اپتیک شنوایی، ویبراتور استرنال FEEL طراحی شده است تا ارتعاشات پوست را تحریک کرده و آگاهی از صدا را در بیماران کودکان بهبود دهد. این مداخلات به ویژه برای کودکانی که در سال اول زندگی با ناشنوایی عمیق شناسایی شده‌اند، بسیار حیاتی هستند و آنها را به عنوان کاندیدایان مناسبی برای ایمپلنت حلزونی گوش معرفی می‌کنند. با فعال‌سازی پیش‌نیازهای شنایی اساسی، مانند آگاهی و شناسایی صدا، قبل از جراحی، این ابزارها فرآیند توسعه مهارت‌های شنوایی پس از عمل را تسهیل می‌کنند. ترکیب هماهنگی مناسب و مداخلات بازسازی، نه تنها نتایج را بهینه می‌کند، بلکه زمان‌های بازیابی را کوتاه می‌کند و توسعه‌ی فیزیولوژیکی وضعیت‌های بلندمدت دریافت‌کنندگان ایمپلنت حلزونی گوش را تقویت می‌کند.